Haber

Veli Ağbaba ve CHP Milletvekilleri Malatya’da Depremzedelerin Sorunlarını Çözmek İçin Çalışıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 6 Şubat depreminin ardından hızla gittiği Malatya’da partisinin atadığı 8 milletvekili ile şehri dolaşarak depremzedelerin sorunlarını çözmek için çalışıyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 6 Şubat günü saat 04.17’de meydana gelen depremden birkaç saat sonra Malatya’ya gitti. CHP Genel Merkez’in atadığı Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, İzmir Bakan Yardımcısı Murat, Bursa Milletvekili Erkan Aydın 9 Malatya’da. günlerdir bölgede çalışıyor.

Ağbaba ve CHP’li milletvekilleri ilçe ve merkezdeki enkaz çalışmalarını inceliyor. Milletvekilleri, CHP Deprem Koordinasyon Merkezi’nden gelen bildirimlere dayanarak bölgede depremzedelerin yaşadığı sorunları çözmeye çalışıyor. Başta CHP’li belediyeler olmak üzere Malatya’ya gönderilen yaklaşık 150 tır gıda, giyecek, battaniye, odun ve kömür ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu