Ekonomi

Telekom operatörlerinden deprem bölgesindeki baz istasyonlarına enerji sağlanmasına ilişkin açıklama

Mobil Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği’nden yapılan açıklamada, “Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın iletişim ihtiyaçlarının karşılanması en büyük önceliğimizdir. Üye operatörlerimiz Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone, AFAD iş birliği ile kesintisiz olarak çalışmalarına devam etmektedir. ve ilgili bakanlıklar, bölge halkına en iyi hizmeti vermenin gayreti ile.” .

Mobil Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (m-TOD), deprem bölgesindeki baz istasyonlarına elektrik verilmesine ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Mobil Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği olarak deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın iletişim ihtiyacını karşılamak en büyük önceliğimizdir. Üye operatörlerimiz Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone, AFAD ve ilgili bakanlıklarla iş birliği içinde çalışmalarını sürdürmektedir. bölge halkına en iyi hizmeti verme çabası.

Bölgedeki elektrik kesintileri de iletişimi etkiliyor. Dağıtım şirketlerinin bölgeye elektrik sağlayamaması, baz istasyonları için gerekli olan elektriğin jeneratörler tarafından sağlanmasını gerektirmektedir.

Enerji ihtiyacının karşılanması için 3 bin 485 adet jeneratör operatörler tarafından anında bölgeye gönderildi.

Haberleşme ancak mobil güç kaynakları ve bu kaynakların çalışması için gerekli olan güç kaynağı sayesinde sağlanabildiğinden hizmet süreçlerinde bazı aksamalar meydana gelebilmektedir.

Enerji iletimi ile ilgili onarım çalışmaları hızla devam ediyor.

Öte yandan maalesef depremler nedeniyle depremden etkilenen 10 ilde üç operatörümüzün 8.900 baz istasyonundan 2 bin 451’i aldıkları önemli hasar nedeniyle devre dışı kaldı. Baz istasyonları onarım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Ayrıca bölgeye toplam 190 adet taşınabilir baz istasyonu sevk edildi. Depremden etkilenen ve bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına destek veren vatandaşlarımız için çalışmalarımızın 7/24 devam ettiğini bir kez daha belirtmek isteriz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu