Haber

Millet İttifakı’nın 5 ortağı bugün buluşuyor! Başkan Adayı Açıklanıyor

6’lı Masa’nın 5 ortağı, önceki gün ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itiraz etmesi üzerine gündeme gelerek yola devam kararı aldı. Bugün saat 14.00’te Akşener olmadan tekrar bir araya gelecek olan 5 başkan, cumhurbaşkanı adayını ve geçiş süreci yol haritasını açıklayacak.

KARAMOLLAOĞLU AÇIKLAYACAK

Cumhurbaşkanlığı adayının, ittifakın “en eski lideri” olduğu gerekçesiyle Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu tarafından Saadet Partisi Genel Merkezi önünde açıklanması bekleniyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu, adaylığının açıklanmasının ardından CHP Genel Merkezi’ne geçecek. Ayrıca cumhurbaşkanı adayının ittifakın yol haritasını da açıklaması bekleniyor.

10 MARTTAN SONRA PROMOSYON

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 Mart’ta TBMM’yi fesh etmesi ve seçim takviminin YSK tarafından belirlenecek olmasının ardından birkaç gün içinde adaylık sunumunun yapılacağı belirtildi. Aday tanıtım toplantısında deprem felaketi nedeniyle müzikal olmayacağı kaydedildi.

AKŞENER TOPLANTIYA KATILMAYACAK

Öte yandan Akşener, beş başkanın yapacağı toplantıya katılmayacak. ÂLÂ Parti Küme Başkan Yardımcısı Erhan Usta, “Son toplantıda yaptıkları hatayı ortaya koyacak bir irade beyanı ortaya koyarlarsa kapı açıktır” ifadelerini kullandı. Millet İttifakı’nın bundan sonra beş parti olarak yoluna devam edeceği, Cumhurbaşkanlığı’nın kazanılması halinde kurulacak Millet İttifakı’nın yönetiminde ÂLÂ Partisi’nin yer almayacağı belirtildi.

5 LİDER GEÇEN GÜN BİR ARADA TOPLANARAK VURGULANDI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in altılı masadan ayrılmasının ardından; CHP, Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti genel başkanları önceki gün Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde ilk kez Akşener’siz bir araya geldi. Yaklaşık 4,5 saat süren görüşmede liderler süreci ve gelinen noktayı değerlendirdi. Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada, birlik ve beraberlik vurgusu yapılarak, “Geçmişe ve bugüne bağlı kalmadan ‘Yarının Türkiye’sini’ inşa etmeye ve yaşatmaya kararlıyız! kimsenin kalbini kırmadan, güvenini boşa çıkarmadan milleti dışarı çıkarıyor. Bu emsali görülmemiş bir zaferdir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu