Teknoloji

Mercedes-Benz Otomobillerini Kasten Yavaşlattığını İtiraf Etti

Alman otomotiv devi Mercedes-Benz de Türkiye’de satılan elektrikli otomobillerden biri. EQS ve EQE için dikkate değer bir karar verdi. Artık otomobillerini biraz daha kullanışlı hale getirmek isteyen tüketiciler, tıpkı Netflix kullanmak gibiAylık ödeme yapabilecekler ve bazı avantajlardan yararlanabilecekler.

Mercedes-Benz tarafından yapılan açıklamalara göre elektrikli otomobillerden söz ediliyor” Hızlanma Artışı“, varsayılan olarak kilitli” diye bir özellik var. Bu özellik araçların elektrik gücüne ekstra performans sağlıyor. Öyle ki varsayılan gücü 215 kw olan bir motorla gelen EQE, 260 kw güç üretebiliyor. bu özellik devreye alındığında ise benzer bir formda EQS’nin 265 kW olan motor gücü, Hızlanma Artırma özelliği sayesinde 330 kW’a güncelleniyor. daha güçlü EQ arabakullanma şansına sahip olacak.

Peki artan güç araçlarda ne gibi değişiklikler yaratıyor?

Motor gücünün artması, aracın daha uygun hızlanması anlamına gelir. Öyle ki Hızlanma Arttırma özelliği devreye alındığında EQE sedanın 0-100 km/s hızlanma süresi 6 saniyenin altına düşüyor. 5.1 saniyeye düşüyor. Tıpkı modelin SUV versiyonunda olduğu gibi 0-100 km/s hızlanmasını 1 saniyeliğine geliştiriyor. 5.2 saniyeye indiriliyor. Aynı şey, EQS’nin sedan ve SUV versiyonları için de geçerli. Tabii ki yüksek gücünüz, menzili kısaltabilirOlasılığı unutmamak gerekir.

Yani ne kadar?

Mercedes-Benz, EQE’nin SUV ve sedan versiyonları için Hızlanma Artışı özelliğini etkinleştirmek isteyen tüketicilere aylık abonelik sunuyor. 60 dolar Ödemesi gerektiğini açıkladı (yılda 600 $). EQS’nin sedan ve SUV versiyonu için özelliklerin kilidini açmanın maliyeti aylık 90 ABD dolarıdır ( yılda 900 $ ). Bu farklı kararın tüketiciler tarafından onaylanıp onaylanmayacağını şu anda bilmiyoruz.

sebinkarahisarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu