Yaşam

Kuruluş Osman’ın Alçiçek Hatun’u Miray Akay, Ukrayna Savaşı ile ilgili acı itirafıyla gündemde.

ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinin sevilen isimlerinden Miray Akay, magazin dünyasının öne çıkan isimleri arasında yer aldı. Ukrayna doğumlu güzel oyuncu, Rusya’nın savaş halinde olduğu ülkeyi anlattı. Ailesinin bir kısmı Ukrayna’da yaşayan Akay’dan gelen acı itiraf yürekleri dağladı.

24 Şubat 2022 sabahı Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna’yı işgal etmeye başladıklarını televizyondan tüm dünyaya duyurdu.

Sabah saat 05.50’de Donbass’a yönelik askeri operasyon başlatan Rus ordusu, tanklar ve savaş uçaklarıyla Ukrayna sınırlarını geçerek başkent Kiev dahil birçok şehri bombalayarak yerle bir etti.

2014 yılında Rus yanlılarının Donbaas’ta isyan etmesiyle başladığı iddia edilen Rusya-Ukrayna savaşı halen devam ediyor.

Her an sirenleri çalan Ukrayna halkının büyük bir kısmı ülkelerini terk etmek zorunda kaldı. Başta ülkemiz olmak üzere birçok farklı ülkede yeniden hayat kurmaya çalışan Ukraynalıların bir kısmı halen kendi ülkelerinde yaşamlarını sürdürüyor.

Genç oyuncu Miray Akay’ın da ülkelerinde geride kalanlar arasında bir ailesi var. Türk bir baba ile Ukraynalı bir annenin kızı olan genç oyuncu, Ukrayna’da dünyaya geldi.

Güneşin Kızları, Bizim Kisa, Zümrüdüanka, Bir Vakitler Kıbrıs ve Ah Nerede gibi yapımlarla beğeni toplayan genç oyuncu, katıldığı bir partide kendisine sorulan soruları yanıtladı.

Kuruluş Osman dizisinin sevimli yıldızı Miray Akay’ın ailesinin Ukrayna’da nasıl yaşadığı ve nasıl olduklarıyla ilgili sorulara,

ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinde canlandırdığı ‘Alçiçek Hatun’ karakteri ile hayranlarının karşısına çıkan Akay, Snob Magazine’e konuştu.

Güzel oyuncuya, ailesinin bir kısmının Rusya ile mücadeleye devam eden Ukrayna’da yaşaması ve durumları soruldu.

Miray Akay, “Kimi orada, kimi burada yaşıyor. Çok zor günlerden geçiyoruz” dedi.

Sözlerine devam eden Akay, “Onları orada çok merak ediyoruz ama bize onları düşünmeden hayatımızı devam ettirelim dediler, onlar da bir şekilde hayatlarına devam ediyorlar. Ancak yasaklar kalkınca, ilk fırsatta oraya gideceğiz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu