Haber

İsveç’te skandallar bitmiyor! Aşırı sağcı siyasetçi, Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran’ın yakılmasını talep ediyor

İsveç’in başkenti Stockholm’de PKK/YPG terör örgütü yandaşlarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan çirkin eylemine Türkiye’nin dört bir yanından tepki geldi. Skandalların bitmediği ülkeden gelen son haberler insanın tüylerini diken diken etti.

ELÇİLİK ÖNÜNDE KURAN YAKMA İSTEĞİ

İsveç’te yayınlanan Aftonbladet gazetesi, İslam düşmanlığıyla tanınan aşırı sağcı ve ırkçı Dayanışma Partisi’nin lideri Rasmus Paludan’ın Cumartesi günü Stockholm’deki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yakmak istediğini duyurdu.

“İSVEÇ’TE HEM TÜRK HEM KÜRT İSTEMİYORUM”

Gazeteye verdiği demeçte, “İsveç’te ne Türk ne de Kürt istemiyorum. Bugün başvuruyu göndereceğim bakalım ne cevap verecekler. Türkler de Kürtler de Müslüman. O yüzden istemiyorum. Türksün, Türkiye’de yaşayacaksın.” Paludan, 2017’den beri Danimarka ve İsveç’te Kur’an-ı Kerim yakmakla tanınıyor.

ERDOĞAN’I DAVET ETME YARIŞMASI BAŞLADI

İsveç’teki skandallar bununla da bitmedi. Ülkede yayınlanan Flamman dergisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret yarışı başlattı. Dagens Nyheter’de yer alan haberde, yarışın Başbakan Ulf Kristersson ve Dışişleri Bakanı Tobias Billström’ün açıklamalarına tepki olarak başladığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu