Haber

Hayatın Koşuşturmasını Bir Arada Bırakıp Kendinize 5 Dakika Ayırarak Yapabileceğiniz 10 Egzersiz Hareketi

Günlük hayatın koşuşturmacasından kendinize vakit ayıramıyorum, spor yapamıyorum diyorsanız bu içerik tam size göre! Çoğumuz iş, okul, barınma derken spor yapmaya vakit bulmakta zorlanıyoruz. Oysa evde sadece 5 dakikada yapacağınız bu hareketlerle her gün spor yapmak ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak mümkün, hadi başlayalım!

1. Yüksek tahta

Yüksek tahta, vücuttaki hemen hemen tüm kasları hızlı bir şekilde çalıştıran mükemmel bir eğitim hareketidir. Sadece 1 dakikada vücudunuzu ne kadar çalıştıracağınızı göreceksiniz!

2. Hamle hareketi

Bu hareket ile kalça ve bacaklarınızdaki tüm kas gruplarını çalıştırabilirsiniz. İsterseniz elinize dambıl alarak hareketi zorlaştırabilirsiniz.

3. Yan kalas

Bu hareket göründüğünden çok daha zor! Hem güçlü bir vücut hem de stabilite gerektiren yan plank, vücudunuzu çok iyi çalıştıracaktır. Hareketi yaparken dikkat etmeniz gereken şey bacaklarınızın üst üste gelmesi ve kalçanızın yere düşmemesi.

4. Burpe

Tüm vücudunuzu yakmaya hazır olun! Zıplama, squat ve planktan oluşan karma bir hareket olan burpee birçok kas grubunu çalıştırır.

5. Ağız kavgası

Squat’ı duyan var mı? Bu çok kolay ama etkili hareket, kalçalarınızı ve bacaklarınızı çok iyi çalıştırır. İsterseniz hareketi zorlaştırmak için yük ile yapmayı deneyebilirsiniz.

6. Zıplayan Krikolar

Zıplama ile birleştirilen bu hareket, vücudu ısıtmak için harikadır. Sadece 1 dakikada bile tüm vücudunuzun ısındığını ve yoğun antrenmanlara hazır olduğunu hissedeceksiniz. Yapması da oldukça kolay ve herhangi bir ekipman gerektirmiyor!

7. Dirsek tahtası

Bu hareket, yüksek tahtaya benzer, ancak kolların alt kısmı yerdeyken yapmalısınız. Bu hareket özellikle karın bölgenizi çok iyi çalıştırır. Sadece 1 dakikada bile tüm vücudunuzun titrediğini hissedebilirsiniz.

8. Dağcılık

Dağcı ya da Türkçe adıyla dağcılık hareketi, bacakların hatasız olarak üst gövdeye çekilmesiyle yapılır. Karın bölgesini çok iyi çalıştırıyor! Bu hareketi nefesle yapmaya özen göstermelisiniz. Bacaklarınızı çekerken nefes alın, iterken nefes alın.

9. Mekik

Egzersizin vazgeçilmez hareketlerinden biri de olağan mekiklerdir! Her gün birkaç dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz mekik hareketi, üst vücudunuzu ve karnınızı çok iyi çalıştıracaktır. Hareketi yaparken vücudunuzun üst kısmını yerden kaldırın ancak bacaklarınızı sabit tutun. Boynunuzu zorlamamaya dikkat edin!

10. Köprü

Özellikle bel ve sırt ağrılarınız varsa bu hareket size ilaç olacak! Köprü hareketi sırasında boynunuzu sıkıştırmamaya dikkat edin, kalçanızı düşürmeyin ve kalçanızı düzgün bir şekilde sıkmaya çalışın.

Fitty ile evde ya da farklı spor salonlarında yaptığın kadar ödeyerek bu antrenman hareketlerini deneyebilirsin! ?

ermenekajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu