Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sayın Kemal!. AK Parti milletvekillerine meclis fırçası!

ANKARA (İGFA) –6’lı masanın bu hafta başında açıkladığı ortak mutabakatı eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, tembel olup aday açıklayamayanların “ortak siyaset” diyerek ortaya çıktığını söyledi.

Millet İttifakı’nın 30 Ocak’ta açıkladığı Ortak Politikalar Muhtırası’nda verilen sözlerin kendi hükümetleri tarafından yapıldığını veya verilmekte olduğunu belirten Erdoğan, “Bu tablonun hedeflerimizi aşan bir belge çıkaracağını düşünmüyorduk. ama bir bakalım dedik, “Birçok konunun yapıldığını veya yapılmakta olduğunu görürler” dedi.

Erdoğan, “Derme çatma bir programla milletin önüne çıkıyorlar, yazıklar olsun Türkiye böylesine kendini beğenmiş bir muhalefeti hak etmiyor” dedi. “Ülkeye yazık, onlara da yazık. Kağıda dökme aşamasında vicdansız davrananların ertesi gün ülkeye neler yapacağını bir düşünün.”

Merkez Bankası’nı Ankara’ya getiren analiz için, “Fikir değiştirmeyenler, bina değiştirmeyi hüner sayarlar” dedi.

“YENİ SLOGANI BEN KEMAL’E VERİYORUM…”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Ben Kemal’im’ sloganına atıfta bulunan Erdoğan, “Ülkedeki her iş gibi muhalefet adayının sloganını bulmak da bize düşüyor. Madem CHP lideri ‘Kemal Bey’ sözünü beğendi. ‘ diyerek yeni bir sloganı kendisiyle paylaşıyoruz. Kemal! Sloganı hediye edelim. Telif hakkı istemiyoruz. Tepe tarafından kullanılsın” dedi.

“MİLLETTEN UTANMAZLAR”

“Dün hayatı ve hayalleri çalınan Menderes’in sloganını çaldılar” diyen Erdoğan, “Adnan Menderes’in sloganını çalıp karargâhlarına astılar” dedi.

“Bunlar ülke yönetimini yağmalamaya değil, milletin kazanımlarını talan etmeye çalışıyor” diyen Erdoğan, “Milletimiz 14 Mayıs seçimlerinde bu 6’lı masaya ‘yeter’ diyecek ve ‘yeter’ diyecektir. söz ve karar milletindir.”

Erdoğan, başörtüsü değişikliği ve ailenin korunmasına ilişkin anayasa teklifine ilişkin, “Kutsal saydığımız aile kurumunu anayasa güvencesi altında Meclis’e sunduk. Ey Altı Sofralılar! Çıkın. LGBT’yi kim savunuyor kim savunmuyor söyleyin. Bizim hukukla işimiz yok çünkü biz aileyi kutsal bir kurum olarak görüyoruz” diyerek, hiçbir milletvekilinin bu teklife ‘hayır’ demeyeceğine inandığını söyledi. .

Partisinin milletvekillerini de belirleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, genel kurullara katılımın eksiksiz olmasını isteyerek, “Aksini ne milletimiz ne de tarih affetmez” dedi.

VEKİLLERİ FIRÇALADI!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, grubumuzun genel kurul toplantılarına katılmakta ne yazık ki güçlük çektiğini dün öğrendiğini belirterek, “Bu beni üzüyor. Bu insanlar maaşlarını kendi paralarından, keselerinden ödüyorlar. Bu maaşla milletvekillerimiz görevlerini yapıyor. .Ancak milletvekillerim sandıkta çıkmazsa, Dün böyle oldu bu millet hakettirmenize izin vermez.Kim gelmediyse hakkımı helal etmiyorum.Bu sıradan bir olay değil. Milletvekili adayı olursan burada görevini yerine getirirsin dostum, yapmazsan maaşın haramdır, bil ki!” dedim.

İSVEÇ’E TEPKİ… FİNLANDİYA’YA BAKIŞIMIZ OLUMLU

Erdoğan, “İsveç’in NATO üyeliğine bakışımız olumsuz” dedi. dedim.

kuluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu