Haber

Badminton Büyükler Türkiye Şampiyonası Sivas’ta Başladı

Sivas’ın ev sahipliğinde düzenlenen Badminton Büyükler Türkiye Şampiyonası, 560 sporcunun katılımıyla başladı.

Türkiye Badminton Federasyonu ve Sivas Gençler ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Badminton Büyükler Türkiye Şampiyonası’ başladı. Taha Akgül Spor Salonu’nda başlayan şampiyonaya 42 ilden 260 kulüpten 560 sporcu katılıyor.

Şampiyonanın açılış törenine, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Ercan Yıldız ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Spor Bilimleri Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Hazar’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Erdoğan Tunç: “Başarılar diliyorum”

Açılış töreninde konuşan Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, şampiyonaya katılanlara başarılar dileyerek, “Türkiye şampiyonalarına ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ediyoruz. Öncelikle müsabakaların bu çerçevede yapılmasını temenni ediyorum. Sportmenlik çerçevesinde kazananların zevkli müsabakalar ve zevkli çabalar olacağıdır.” ” söz konusu.

Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Ercan Yıldız da şampiyonanın sakatlıksız geçmesini dileyerek, “Şampiyonaya katılan tüm kardeşlerimi tebrik ediyorum. Tüm katılımcılara başarılar diliyorum.”

Heyecan dolu şampiyona 29 Ekim Pazar günü sona erecek. – SİVAS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu