Haber

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu’ndan Berat Kandili mesajı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Zorluoğlu mesajında, Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandili’nin Trabzon’a, Türkiye’ye ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini dileyerek, depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet diledi. Bu anlamlı gecede yaralılara acil şifalar ve sabırlar diliyoruz.

Allah’ın rahmetinin bol olduğu, duaların ve tövbelerin kabul edileceğinin müjdesinin verildiği Berat Kandili’ni gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Zorluoğlu, “İstiğfar ve arınma gecesi olan Berat Kandilimiz, bize en yakın gecemizdir. Allah’ın affına, rahmetine ve mağfiretine gelin.Bir nefes almak, kendimizi sorgulamak, kalbimizi temizlemek için bir fırsat sunuyor.” sözlerini kullandı.

Zorluoğlu, Allah’ın affına sığınmak için eşsiz bir gece olan Berat Kandili’nin, kırılan kalpleri onarmaya ve vicdanlarla hesaplaşmaya da vesile olacağına işaret ederek, şöyle konuştu:

“Bu mübarek gecede kırgınlıkları unutup, nefsimizle yüzleşmeli, hata ve günahlarımız için Yüce Rabbimizden af ​​dilemeliyiz. Hepimizin bildiği gibi bir ay önce Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilimizi etkisi altına alan deprem geride kaldı. Tüm Türkiye’nin yüreğinde derin yaralar var.”Devletimiz ve milletimizle bir araya geldiğimiz günden beri kenetlendik. Başta Trabzon olmak üzere tüm iller deprem bölgesine yardım göndermek için adeta birbiriyle yarıştı. Milletimizin ilk andan itibaren gösterdiği bu üstün fedakarlık her türlü takdirin üzerindedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu