Haber

SunExpress Sismik Kalkış ve Varış Seferlerini Ücretsiz Yaptı

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak girişimi SunExpress, deprem bölgesindeki iller için seferlerini ücretsiz hale getirdiğini duyurdu. Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Malatya ve Mardin kalkış ve varış13 Şubat 2023 tarihine kadar tüm iç hat uçuşlarını ücretsiz gerçekleştireceğini duyurdu.

SunExpress, arama-kurtarma ve sağlık ekiplerini en kısa sürede deprem bölgesine ulaştırmak amacıyla resmi kurumlarla koordineli olarak düzenlediği özel seferlerine de devam ediyor. Şimdiye kadar 42 özel sefer gerçekleştirerek arama-kurtarma ve sağlık ekiplerini bölgeye taşıyan SunExpress, bu özel seferlerin dönüş seferlerinde de depremden etkilenen vatandaşları tahliye ediyor. Bu kapsamda 3500’den fazla vatandaş bölgeden tahliye edildi.

Ayrıca başta AFAD olmak üzere tüm resmi makamlar aracılığıyla aldığı yardımları deprem bölgesine ulaştırmak amacıyla yurt içi ücretsiz kargo hizmeti vermeye devam etmektedir.

Bilet değiştirme ve iptal etme hakkı genişletildi

SunExpress, 21 Şubat 2023 tarihine kadar Adana, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Malatya, Mardin, Kars, Kayseri, Samsun, Trabzon ve Van çıkışlı/dış hatlı tüm uçuşlarda ücretsiz bilet değiştirme ve iptal imkanı sunuyor.

Bilet değişiklikleri sunexpress web sitesinden veya taşınabilir uygulamadaki “Rezervasyonlarım” adımından yapılabilir. Bilet iade işlemleri, biletin satın alındığı satış kanalı üzerinden yapılabilmektedir.

Ücretsiz bagaj hakkı artırıldı

SunExpress deprem bölgesine uçuşlarında yolcularına bilet tarifelerinde geçerli bagaj haklarına ek olarak ek bagaj hakkı da sağlamaktadır. Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Malatya ve Mardin çıkışlı ve çıkışlı iç hat ve dış hat uçuşlarında, 21 Şubat 2023 tarihine kadar geçerli olmak üzere, bilet tarifesinde belirtilen bagaj hakkına ek olarak 15 kg ilave ücretsiz bagaj hakkı sunulmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-bayat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu